Oczyszczanie wodorowe ciesz się coraz większą popularnością. Nie ma w tym ni dziwnego, ponieważ zabieg daje niemalże natychmiastowe efekty, widoczne gołym okiem!
Oczyszczanie wodorowe twarzy – jak działa?
Zabieg polega na wprowadzeniu cząstek najlżejszego i najmniejszego pierwiastka występującego w przyrodzie pod skórę. W tym celu stosuje się strumień wody pod zwiększonym ciśnieniem. Niewielkie rozmiary wodoru i mała masa umożliwiają jego penetrację w najgłębsze partie skóry, w których neutralizują wolne rodniki i tym samym spowalniają proces starzenia się skóry. Jednak nie jest to jedyny efekt tego zabiegu. Oczyszczanie wodorowe twarzy poprawia napięcie skóry, pomaga pozbyć się przebarwień, łagodzi stany zapalne i spłyca drobne zmarszczki. Ponadto, pomaga pozbyć się zaskórników, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń, które zalegają w porach.
Warto wspomnieć, że zabieg jest bardzo szybko, bezbolesny i bezinwazyjny. Choć zabieg świetnie relaksuje skórę, a efekty sprawiają, że najchętniej wykonywałoby się go codziennie, zaleca się przerwę minimum 2 tygodnie pomiędzy kolejnymi seriami.
Oczyszczanie wodorowe twarzy – dla kogo jest?
Zabieg ten dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które żyją w ciągłym biegu, a ich skóra każdego dnia zmaga się z negatywnymi czynnikami środowiska. Codzienne oczyszczanie skóry w domu może nie wystarczać. Dlatego oczyszczanie wodorowe twarzy szczególnie polecane jest przy skórze:
- Zmagającej się z zaskórnikami i zatkanymi porami,
- Zmęczonej, szarej i pozbawionej młodzieńczego blasku,
- Zanieczyszczonej i wymagającej oczyszczania,
- Borykającej się ze zmianami trądzikowymi,
- Skłonnej do nadmiernego wydzielania sebum,
- Odwodnionej i suchej.
Jak wygląda oczyszczanie wodorowe twarzy?
Zabieg składa się z kilku etapów:
- Wstępne złuszczenie martwego naskórka,
- Wprowadzenie wody wodorowej pod skórę – w ten sposób wolne rodniki łączą się z jonami wodoru, dając wodę i tlen,
- Eksfoliacja – jej zadaniem jest złuszczenie obumarłych warstw naskórka i przygotowanie skóry do przyjęcia składników aktywnych,
- Dotlenienie – ułatwia wprowadzenie antyoksydantów pod skórę i rozprowadzenie ich na obszarze zabiegowym, tym samym chroni ją przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników i innych czynników zewnętrznych,
- Sonoforeza – polega na wprowadzeniu antyoksydantu w głębsze warstwy skóry, do przestrzeni międzykomórkowej. Dzięki temu pobudzony zostaje metabolizm, a komórki znacznie szybciej się regenerują,
- Lifting z zastosowaniem fal radiowych.
Oczyszczanie wodorowe twarzy – ile kosztuje?
Dokładna cena oczyszczania wodorowego ustalana jest indywidualnie. Zależy od wielu czynników, m.in. jest to złożoności zabiegu, preferencje klienta czy zastosowane preparaty. Zwykle waha się w przedziale od 250 do 350 zł.
Codzienne zanieczyszczenia w postaci kurzu, pyłu czy nadmiaru sebum są zmorą dla skóry. Powierzchowne, domowe oczyszczanie może nie wystarczać, dlatego raz na jakiś czas warto wykonać oczyszczanie wodorowe.
inspiracja: dknstudio.pl – klinika kosmetologii Warszawa