Turbosprężarki to sprzęt, który jest wykorzystywany w bardzo dużych zakładach przemysłowych, wykorzystujących sprężone powietrze jako podstawowy nośnik energii. Są to kompresory przemysłowe dedykowane dla przedsiębiorstw wykazujących szczególnie wysokie pobory sprężonego powietrza.
Turbosprężarki – sprzęt dla wymagających właścicieli ogromnych zakładów produkcyjnych i firm usługowych
Turbosprężarki nie są urządzeniami dla każdej firmy usługowej czy przedsiębiorstwa produkcyjnego. Najważniejszą kwestią, która różni je od tradycyjnych sprężarek jest to, że mogą posiadać moc rzędu 2000 kW oraz wydajność na poziomie kilkuset metrów sześciennych na minutę. Dzięki temu, sprzęt ten jest w stanie sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na sprężone powietrze, które powstaje na wszystkich punktach poboru w danym zakładzie produkcyjnym.
Tradycyjne sprężarki nie są w stanie sprostać takim wymaganiom. Doskonałe parametry techniczne odnoszą się do ich wysokiej efektywności energetycznej oraz inteligentnego układu sterowania. Pozwala to nazwać turbosprężarki kompletnym źródłem zasilania sprężonym powietrzem, które gwarantuje sprawne wykonywanie złożonych usług czy też produkowanie bardzo dużej ilości artykułów przemysłowych.
Do głównych zalet, jakie posiadają turbosprężarki, zaliczyć można to, że wytwarzają one powietrze, które jest wolne od wszelkich zanieczyszczeń olejowych. Dzięki temu, można osiągnąć najwyższej klasy czystość sprężonego powietrza, co jest warunkiem koniecznym, w przypadku wielu branż, w których wyeliminowanie tego ryzyka zapewnia otrzymanie doskonałych wyrobów, jak również świadczenie usług na najwyższym, europejskim poziomie.
Do jakich celów można wykorzystać turbosprężarki i dlaczego są to urządzenia niezawodne?
Turbosprężarki idealnie nadają się do przedsiębiorstw o wysokich poborach sprężonego powietrza, ponieważ posiadają niskie koszty jego wytwarzania. Jest to możliwe, dzięki wysokiej sprawności silnika elektrycznego oraz napędowi przenoszonemu praktycznie bez strat. Ponadto, wysokiej jakości turbosprężarki ograniczają straty powietrza wynikające z tak zwanych nieszczelności instalacji, które często dotyczą sprzętów pochodzących od nie renomowanych producentów.
Płynna regulacja wydajności, oscylująca w zakresie wartości 70 do 100% gwarantuje doskonałą jakość działania oraz wydajność sprzętu. Turbosprężarki posiadają bardzo zaawansowany system sterowania pracą. Jest to ułatwienie dla zakładów, które nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na szkolenia pracowników, w zakresie obsługi tego typu sprzętu. Układ sterowania turbosprężarki jest tak skonstruowany, że powiadamia opiekuna turbosprężarek albo osobę zajmującą się sprężarkownią o konieczności przeprowadzenia ich serwisu, a także o wszelkich nieprawidłowościach czy zagrożeniach, mogących wpłynąć ujemnie na dalsze działanie tego sprzętu.
W jaki sposób działa turbosprężarka?
Mechanizm działania turbosprężarki podlega systemowi sterowania pracą rejestrującemu wszystkie kluczowe parametry oraz zapewniającemu stabilne działanie całego urządzenia. Zakup turbosprężarki oznacza niskie koszty jej serwisowania oraz niską temperaturę wytwarzania sprężonego powietrza. Dzięki wydajnemu układowi chłodzenia, turbosprężarki można wykorzystać w niemal każdej dziedzinie, ale polecane są one przede wszystkim dla przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego, metalurgicznego czy hutniczego, a także branży medycznej. Idealnie nadają się one również dla dużych zakładów, współpracujących z wojskiem czy lotnictwem.
Turbosprężarka jest w stanie zastąpić kilka mniejszych urządzeń wytwarzających sprężone powietrze. Dzięki temu, nie musisz zakupywać czy rozbudowywać swojego parku maszynowego, zaś decydując się na turbosprężarkę, masz gwarancję, że jest to sprzęt najlepszej jakości, który posłuży przez wiele lat użytkowania.
Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza