Wyobraź sobie ciepły i przyjemny wieczór. Wybrałeś się na długo oczekiwaną podróż w góry. Masz przy sobie rodzinę. Dzieci czekają, aż rozbijesz obóz. Nigdy jeszcze nie spały pod namiotem. Nigdy nie rozpalały ogniska. Kemping był ich marzeniem, a przecież jedno spełnione marzenie rodziny to tysiąc spełnionych marzeń dla Ciebie.
Gdy pod koniec dnia obserwujesz spokój malujący się na ich twarzach wiesz, że jedyne czego pragniesz to zawsze zapewniać im bezpieczeństwo.
Ale czy wyjeżdżając z domu pomyślałeś o wszystkim co może przydać Ci się w podróży? Zabrałeś przecież ciepłe ubrania, lornetkę, jakiś koc a nawet sztućce. Zabrałeś karty kredytowe i trochę gotówki. Co więcej może Ci być potrzebne na kempingu? Zresztą nie do końca miałeś czas na szukanie wszystkich rzeczy, które uznałeś z góry, za mało przydatne.
Czy wiesz ile wynosi czas oczekiwania na nadejścia ekipy ratunkowej?
Czy wiesz ile wynosi czas oczekiwania na nadejście ekipy ratunkowej? Czy kiedyś się nad tym zastanawiałeś? Prawdopodobnie nie. W trudnych warunkach takich jak ewakuacja z pożaru czy powodzi lub innego kataklizmu wywołanego przez klęski żywiołowe, średni czas przybycia ekipy ratunkowej to 72 godziny.
Wyobraź sobie, że w środku nocy w leśnej głuszy to właśnie twoją rodzinę dopadła sytuacja zagrażająca życiu. Czy mimo wszystko będziesz potrafił zapewnić im przetrwanie w oczekiwaniu na pomoc? W deszczu i chłodzie? W nocy? Bez stabilnego dachu nad głową?
Co zyskujesz kupując plecak ratunkowy?
Przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo, które możesz zabrać ze sobą w każde miejsce i nie zastanawiać się, co spakować aby stworzyć swój własny plecak ratunkowy. Zwyczajnie zabierasz go ze sobą. Nie potrzebujesz żadnej listy, nie potrzebujesz pamiętać co gdzie schowałeś, ani nie musisz martwić się, że w trudnych warunkach plecak rozerwie się i zniszczy.
Co znajdziesz w plecaku help bag:
- apteczka z wyposażeniem z woododpornego nylonu.
- narzędzie wielofunkcyjne 10 w 1.
- śpiwór turystyczny
- power bank 10000 mAh
- zestaw higieniczny (13 elementowy – wszystko czego naprawdę potrzebujesz)
- rękawice skórzane i poliamidowe
- termos próżniowy
- podgrzewacze
- latarkę czołową
- łyżka, nóż, widelec 3w1
- radio multifunkcyjne 5w1 (mini agregat!)
- ogrzewacze do rąk i stóp
- ekspandery z hakiem
- sznurek jutowy
- tabletki do dezynfekcji wody
- taśma naprawcza
- zapalniczka GH11
- kartusz gazowy
- krzesiwo zwykłe
- opaski zaciskowe
- poduszka dmuchana
- palnik turystyczny
- kamizelka odblaskowa
- koc ratunkowy
- latarka na dynamo
- linka typu paracord
- paliwo stałe
- nóż składany
- maska przeciwpyłowa
- piła ręczna składana
- ręcznik z mikrofibry
- naczynie turystyczne
- gogle ochronne
- peleryna przeciwdeszczowa
Czy będziesz pamiętał, aby zabrać to wszystko ze sobą? Raczej nie. Całe to wyposażenie dla twojego spokoju umieściliśmy w oznaczonych przegrodach naszego plecaka ratunkowego. Oszczędzając do maksimum każdą sekundę, którą możesz poświęcić na ratunek najbliższych.
Czy help bag przydaje się tylko w podróży?
Help bag sprawi, że będziesz czuł się bezpiecznie w każdych warunkach. Zadba o to, żebyś nie musiał zastanawiać się nad wyposażeniem ratunkowym. Jest zawsze gotowy do podjęcia.
Żyjemy w czasach, w których przyroda zdaje się być nieokiełznaną siłą. Niebezpieczeństwo może zastać nas również w domu. Nigdy nie wiemy, kiedy nadejdzie powódź. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy zaskoczy nas pożar. Nie jesteśmy nawet w stanie przewidzieć czy nagłe zmiany klimatyczne nie sprowadzą na nasze tereny trzęsienia ziemi, które zrównają nasz bezpieczny dom z ziemią. A co jeśli nagle zaskoczy nas wojna lub atak terrorystów? W takim wypadku wystarczy, że złapiesz za plecak ratunkowy i będziesz w stanie doczekać na nadejście pomocy we względnym poczuciu bezpieczeństwa, zapobiegniesz wyziębieniu organizmu, strachu przed ciemnością i dasz sobie szansę na szybsze odnalezienie przez ekipy ratunkowe.
Nie musisz być podróżnikiem i uczestniczyć w survivalu, żeby sięgnąć po help bag. Wystarczy, że cenisz sobie bezpieczeństwo i spokój.
Warto być przygotowanym na różne ewentualności i zdarzenia losowe jakie mogą nas spotkać. A jak mówi polskie przysłowie: Kto z sobą nosi nikogo nie prosi.
Źródło: Help Bag – Plecaki ewakuacyjne