Obserwuj nas

Reklama

Reklama

Macie na swoim koncie sporo oszczędności? Zastanawiacie się, co zrobić, aby pomnożyć jeszcze bardziej swój kapitał, a jednocześnie zbyt mocno nie ryzykować zgromadzoną do tej pory gotówką? W takim razie warto zainteresować się tematem nieruchomości.

Zalety wynikające z inwestowania w nieruchomości

Dlaczego warto inwestować w domy, mieszkania itp.? Trzeba podkreślić, że jest to relatywnie bezpieczny sposób. Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, żeby stracić całą gotówkę w tym aspekcie. Wszystko dlatego, że nawet nieruchomości mające kilkadziesiąt lat cały czas kosztują sporo pieniędzy (można to zaobserwować na różnych portalach zajmujących się tą tematyką). Są to ceny porównywalne z nowymi mieszkaniami. Wydaje się zatem, że zakup nieruchomości na pewno nie jest zbyt ryzykowny. Oczywiście warto kupić ubezpieczenie na wypadek niesprzyjających okoliczności (jak choćby pożar itp.), ale takie sytuacje zdarzają się one bardzo rzadko. Poza tym jest to na pewno bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż lokaty czy obligacje. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że inwestowanie pieniędzy w te warianty nie jest do końca opłacalne. Czasami dzieje się tak, że inflacja przewyższa odsetki, a Klienci tak naprawdę nic nie zarabiają…

Pod tym względem nieruchomości są zdecydowanie lepsze. Nie da się ukryć, że wynajmując mieszkanie można zarabiać zdecydowanie więcej każdego kolejnego miesiąca – porównując to od odsetek z tego samego okresu w przypadku lokaty czy obligacji. To jednak nie wszystko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić mieszkanie, a następnie sprzedać go za kilka lat z zyskiem. Jest to możliwe, po ponieważ ceny idą do góry i nie wydaje się, żeby coś w tej kwestii mogło się zmienić. Świetnym sposobem na zarabianie na nieruchomościach jest kupowanie mieszkań na rynku wtórnym, które są w tym momencie do remontu. Po wykonaniu niezbędnych czynności takie nieruchomości można już sprzedać po dużo wyższych cenach.

Inwestycje w nieruchomości można też traktować jako sposób na zabezpieczenie przyszłości własnych dzieci. Pociechy – kiedy osiągną już odpowiedni wiek – będą mogły mieszkać w konkretnej nieruchomości, albo sprzedać ją z zyskiem. Możliwości jest zatem naprawdę bardzo dużo.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz