Obserwuj nas

Reklama

Reklama

Marzysz, aby Twoje dziecko w przyszłości osiągnęło sukces? To oczywiste! Z pewnością więc zastanawiasz się, jakie umiejętności są mu do tego potrzebne. Otóż warto zwrócić uwagę na kompetencje określane jako kluczowe. Dziś skupimy się na jednej z nich – znajomości języków obcych. Chyba już nikogo nie zdziwi, że jest to bardzo ważna umiejętność ceniona na rynku pracy. Kto kiedykolwiek poszukiwał zatrudnienia, wie, że praktycznie każda branża na rynku wymaga znajomości języka angielskiego, często niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego czy włoskiego. Możliwość pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, ciekawe kontrakty za granicą, stała praca w obcym kraju, a także możliwość podróżowania i poznawania świata i ludzi to możliwości, z których nie każdy może skorzystać – spraw, aby Twoje dziecko miało takie szanse na wyciągnięcie ręki!

Wczesna nauka języków

Przede wszystkim zapewnij swojemu dziecku możliwość nauki języków już od najmłodszych lat. Wówczas rozwija ono mowę i poznaje systemy komunikacyjne w sposób dla niego naturalny – jest to element jego rozwoju. Dlatego bardzo łatwo będzie mu opanowywać obcojęzyczne zwroty, wymowę i akcent i będzie śmiało podejmowało próbę rozmowy w języku angielskim, niemieckim lub innym. Obcowanie z językiem zacznijmy już w domu w wieku niemowlęcym. Początkowo sprawdzą się rymowanki i piosenki, a gdy dziecko będzie starsze, rozpocznijmy wspólną naukę słówek podczas wykonywania czynności oraz zwracania się do siebie w obcym języku.

Przedszkolak zaczyna naukę języka obcego w swojej placówce, możemy więc z nim w wolnych chwilach powtarzać partie materiału. Jest to również dobry czas na rozpoczęcie nauki w szkole językowej – dodatkowe lekcje angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego czy rosyjskiego sprawią, że maluch z łatwością będzie przechodził na kolejne poziomy zaawansowania i nie będzie miał trudności z komunikacją. Dobrym wyborem są zajęcia indywidualne, na których 100% czasu lektor poświęci Twojemu dziecku. Pamiętajmy, że naukę pierwszego języka powinno się rozpocząć najpóźniej w ok. 6 roku życia.

Język na co dzień!

Aby zmotywować dziecko do nauki języków obcych, wskazuj mu codzienne sytuacje, w których są one potrzebne, np. wspólnie odczytujcie obcojęzyczne etykiety czy tabliczki informacyjne. Maluch powinien odczuć korzyści płynące z nauki języka. Starszym dzieciom warto wskazywać, w jaki sposób łączyć języki i zainteresowania. W końcu są one niezbędne zarówno dla sportowców, jak i tych których pasją jest muzyka, taniec, malarstwo. Z pewnością każdemu dziecku spodoba się obóz językowy oraz możliwość zawierania znajomości z obcokrajowcami oraz utrzymywania z nimi kontaktu poprzez media społecznościowe. Kusząca jest również wymiana szkolna, a także uczestnictwo w ciekawych akcjach międzynarodowych. Wskazuj dziecku szanse i wspieraj w różnego rodzaju inicjatywach, a wówczas nauka języków obcych będzie dla niego przyjemnością!

 

0 Komentarzy

Dodaj komentarz