Dom szkieletowy prefabrykowany jest wykonany z ekologicznych i energooszczędnych materiałów. Jest to alternatywna dla tradycyjnego budownictwa. W kilka tygodni od zaczęcia budowy możemy już zacząć w nim zamieszkać. Wszystkie gotowe elementy, wykonane w fabryce, są przywożone na miejsce budowy i tam wykonuje się montaż wszystkich części budynku. Budowa domów szkieletowych drewnianych ma bardzo wiele zalet. Najważniejsze to koszty utrzymania.

Do budowy takich domów stosuje się płytę fundamentową, która jest ocieplona od ziemi. Dzięki temu nie mam utraty ciepła od gruntu. Dodatkowo drewno jest materiałem bardzo ciepłym, można go bardzo łatwo izolować, nie przewodzi ciepła – przez co nie ma też jego utraty. Latem jest w pomieszczeniach chłodno, a zimą ciepło. Drewno posiada właściwości samoregulujące wilgotność- trudne do uzyskania w innych technologiach. Szacuje się, że ludzie, którzy mieszkają w domach drewnianych żyją parę lat dłużej. Kolejną zaletą domów szkieletowych drewnianych jest krótki czas budowy. Stan surowy zamknięty, przy dzisiejszych technologiach, można już uzyskać w parę dni. Budowane są „suchą” technologią.

Dom prefabrykowany

Po za płytą fundamentową, cały montaż odbywa się za pomocą metalowych łączników, dzięki czemu nie ma przestojów technologicznych. Lekka konstrukcja domu pozwala do minimum zmniejszyć wielkość fundamentów. Dzięki wypełnieniom i izolacji ścian zewnętrznych i nie dużej grubości ścian wewnętrznych, powierzchnię domu można zwiększyć nawet do 10%-15%. Można by pomyśleć, że domy murowane będą bardziej trwałe i bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Nic bardziej mylnego. Okres eksploatacji domów szkieletowych jest równy okresowi domów budowanych tradycyjnie.

Tak samo zachowują się przy pożarze, silnych ulewach czy wichurach. Dodatkowym atutem dla wielu ludzi jest to, że domy prefabrykowane z zewnątrz wyglądają jak zwykłe, tradycyjne domy. Największą różnicą i zaletą jest dokładne przygotowanie gotowych elementów w fabryce w kontrolowanych warunkach. Użycie nowoczesnych i dokładnych maszyn daje możliwość inwestorowi na łatwą kontrolę całego procesu budowy. Mamy pewność, że ustalona przed budową cena nie ulegnie zmianie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz